Plavání 2. a 3. třída 2024

Vážení rodiče žáků 2. a 3. třídy,

v úterý 2. 4. 2024 začíná plavecký kurz. Poslední lekce bude 4. června. Každé úterý se děti sejdou před školou v 7:40. Vracet se budou do školy po půl jedenácté.

2. třída - po návratu se budou žáci ještě dvě hodiny učit, a to český jazyk a matematiku. (aktovka - Čj +M, penál, svačinu a pití)

3. třída - po návratu se budou žáci učit (Čj nebo M - bude upřesněno)  + odpolední vyučování dle rozvrhu.

V obou třídách po dobu plaveckého výcviku nebude probíhat klasická tělesná výchova - náhrazuje plavání. Po návratu z hodiny plavání se budou vyučovat předměty zameškané z důvodu plaveckého výcviku. Podrobnější informace poskytnou dětem třídní učitelé průběžně podle potřeby.

S sebou na plavání a do školy:

Děti budou mít s sebou aktovku s učením, svačinu a pití, igelitovou tašku nebo batůžek s plavkami, sprchovým gelem nebo mýdlem a ručníkem, popř. plaveckými brýlemi a děvčata s gumičkou do vlasů.

Ve středu 27. 3. 2024 děti přinesou domů -  „Prohlášení o zdravotním stavu dítěte“, které pošlete po Vašem dítěti v den zahájení plaveckého kurzu - tedy v úterý 2. dubna do školy.

V případě neúčasti na plaveckém výcviku ze zdravotních důvodů, nachlazení musí být žák řádně omluven. Pokud mu to jeho zdravotní stav umožňuje, účastní se až do návratu dětí z plavání výuky v jiné třídě - v 1. třídě případně 4. třídě.

Plavecký výcvik 2020