Liga proti rakovině - středa 15. 5. na ZŠ Horská a ZŠ Lesní

Na ZŠ Horská a ZŠ Lesní prodáváme ve středu 15. 5. kytičky za 20 Kč.

Letošní tradiční květnová sbírka chce upozornit na prevenci rakoviny prsu a na screeningové programy, které naše zdravotnictví nabízí. Předsedkyně Ligy proti rakovině MUDr. Michaela Fridrichová důvody objasňuje: „Diagnózu zhoubný nádor prsu ročně v České republice vyslechne více než 7000 žen. Přestože díky stále lepším novým diagnostickým i léčebným postupům úmrtnost klesá, jsou nádory prsu u žen druhou nejčastější příčinou smrti mezi onkologickými onemocněními. Vedle screeningu rakoviny prsu chceme upozornit na nabídku dalších screeningových programů, které mnoho lidí stále ještě nevyužívá.“

Každý dárce, který v den sbírky přispěje, dostane ke kytičce s růžovou stužkou také informační letáček o prevenci. Kytičky budou tradičně nabízet tisícovky dobrovolníků ve žlutých tričkách, potkat je můžete po celé republice.

Lidé mohou přispět také:

• Zakoupením e-kytičky za dárcovskou SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo 60 nebo 90
    nebo 190. Liga podle zvolené částky obdrží 29, 59, 89, 189 Kč. Za zaslané DMS v květnu získá každý dárce za zaslanou DMS e-kytičku.
  • Pro pravidelnou podporu zasláním SMS ve tvaru DMS TRV KVET 30 nebo 60 nebo 90 nebo 190. Ligu tak podpoříte příspěvkem každý měsíc (více na darcovskasms.cz).
  • Zasláním finančního daru na sbírkový účet 65 000 65/030