(Ne)povedený výlet?

06.09.2017
Do poslední chvíle se rozhodovalo, zda se dnešní výlet na Žalý uskuteční či nikoli. Překážkou se zdálo být proměnlivé počasí posledních dnů, ale protože se ráno netvářilo úplně nepřátelsky, vyrazili jsme do přírody. Původní myšlenka - přemístit se na Křížovky linkovým autobusem - vzala za své velice brzy, protože autobus nepřijel. Došlo tak na změnu plánu - obejdeme se i bez autobusu a přes Kněžický vrch a kapličku sv. Anny šlapeme po svých na Kněžickou chalupu. Ještěže jsme se předtím u kapličky nasvačili, protože ani tady jsme neměli štěstí - bylo zavřeno a tak jsme si (místo nákupu dobrot a jen z dálky) alespoň prohlédli pasoucí se ovce, ustájené koně a malou voliéru s ptáky. Pak už jsme obloukem od horní stanice lanovky vyrazili na zpáteční cestu. Drobné dešťové přeháňky nás občas doprovázely, ale vždy jen po krátkou dobu. Nakonec jsme se shodli, že výlet, ačkoliv úplně jiný než ten původně myšlený, se nám líbil a stál za tu námahu!