Beseda o dravcích a sovách

27.02.2019

V úterý 5. března 2019 se bude konat od 10.00 hod. beseda o dravcích, sovách a sokolnictví.

Náplní programu je odborná přednáška o sokolnictví, biologické ochraně, která je dlouhá cca 40 - 50min v závislosti na dotazech a příletové poslušnosti dravců.

Děti se dozví něco ze života dravců a sov, seznámí se s prací sokolníků na letišti. V rámci besedy poznají dravce žijící v ČR, které si budou moci vzít na ruku, dotknout se jich, vyfotit se s nimi – poštolka obecná,káně lesní,káně rudoocasé,jestřáb lesní, krahujec obecný, raroh velký, sokol stěhovavý, orel skalní nebo např. výr velký či fretka využívaná k sokolnictví.

Podle počasí a terénu bude předveden základní výcvik a letová ukázka.

Výsledek obrázku pro dravci a sovy