Den Země - Putování na Žalý a zpět do Vrchlabí

05.08.2019

Ve středu 24. dubna 2019 jsme společně oslavili celosvětový svátek - Den Země turistickou vycházkou na vrchol Žalý. Autobus nás odvezl na Benecko, odkud jsme se vydali na vrchol Žalý. Cesta to nebyla jednoduchá. Již při příjezdu pod vrchol - na Benecko nás uvítala hustá mlha a drobné dešťové přeháňky. Cestou se dokonce objevovaly zbytky sněhu a ledové pokrývky. Po celou dobu výstupu foukal nepříjemný vítr, který ještě více prohluboval pocit chladu a nepohody. Přestože někteří museli vynaložit mnoho sil a velké odhodlání, aby došli až na vrchol, všem se nám to podařilo. Odměnou nám byla svačina a krátký odpočinek u rozhledny.

Výsledek obrázku pro Rozhledna Žalý

Přestávka nebyla dlouhá, protože počasí bylo spíše zimní a vítr silný a studený. Naše cesta dále pokračovala přes Křížovky na Kněžickou chalupu. Bohužel ta se pravě přestavovala, takže jsme putovali dále okolo kapličky a ke klášteru ve Vrchlabí, odkud nás ke škole zase odvezl autobus.

Přestože jsme mnozí hodně promrzli, dojeli jsme do školy spokojení, protože jsme cíl naší vycházky zcela a všichni splnili.