Divadelní představení - Nová dobrodružství veverky Zrzečky -1. listopadu

16.10.2023

Ve středu 1. listopadu nás opět navštíví herci Divadélka pro školy z Hradce Králové s novým nastudováním pohádky o veverce Zrzečce. Začátek představení v 8.00 hod.

Tato barevná pohádka volně navazuje na motivy slavné dětské knížky. Jde o kombinované loutkoherecké představení, vyprávění ze života lesních zvířátek, ztvárněných maňáskovými loutkami, kterým dodává život především komunikace s živými herci i s dětmi z publika.

Nová dobrodružství Veverky Zrzečky
"...jednoho dne se v lese objevil člověk - darebák a měl sebou pytel plný smetí, odpadků a haraburdí. A protože byl líný, odnést ten pytel na skládku k pánům popelářům, jak se sluší a patří, rozhodl se, že se toho smetí zbaví jinak..."

V obou veselých příbězích, plných hereckých gagů a překvapení, je zakomponováno i mnoho poučných myšlenek, například jak chránit přírodu a jak se chovat v lese. Děti se také dozví něco nového třeba o ježkovi, strace či jezevci, na jaké houby si mají dávat pozor, atd.

Smyslem celého představení je vytvoření pozitivního vztahu k přírodě a všem živým tvorům.

Kniha Dobrodružství veverky Zrzečky - Trh knih - online antikvariát

cena pro 1 žáka - 60,- Kč