K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Souhlasím

logo

deti-new-150

Základní škola a mateřská škola, Vrchlabí, Horská 256
E-mail: reditel@zshorskavrchlabi.cz Tel.: 739 414 412, 499 421 672, 499 422 001

Dnes jím jako Ekvádorec -poznávání a pomoc rozvojovým zemím

05.03.2020

25. března proběhne na naší škole projektový den - Dnes jím jako Ekvádorec. V letošním jubilejním X. ročníku nás tento projekt provede nádhernou jihoamerickou zemí – Ekvádorem.                                      .                                  

Smyslem tohoto projektu je přiblížit žákům zábavnou formou, jak vypadá život jejich vrstevníků v Ekvádoru, co dělají, jak tráví volný čas, jaké mají starosti i radosti. Chceme v nich probudit zájem o druhé a zprostředkovat nadhled nad svým životem. V neposlední řadě si děti často uvědomí, jak dobře se mají.

Aby si žáci lépe přiblížili, jak se žije jejich chudším vrstevníkům, zkusí jeden den jíst jako děti v Ekvádoru. Jídlo je prosté a dá se uvařit ze surovin dostupných u nás, recepty se dají stáhnout na stránkách projektu - Dnes jím jako, nebo je možné použít vlastní.  V tento den nám naše paní kuchařky uvaří k obědu tradiční ekvádorskou polévku - Locro de papa (bramborová polévka se sýrem) a k tomu Mote pillo- tradiční jídlo z kukuřice.

   

Děti často bývají překvapeny, že některé děti z rozvojových zemí nedostanou víc než misku suché rýže nebo kaše na den.

Můžete se inspirovat recepty přímo v projektu nebo zkusit své vlastní. Fantazii se meze nekladou.

Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován.
© Všechna práva vyhrazena. · www.zshorskavrchlabi.cz · ŠVP · Ochrana osobních údajů - GDPR · Vytvořila firma IT Partner

patickaGreen

deti-new-150

deti-new-150