Halloweenská soutěž - "Dýňák roku 2018"

26.07.2019

Halloween je svátek spojený s tajemnem, strašidly a strašidélky, duchy, různými převleky a čarodějnými kostýmy. V anglosaských zemích, odkud tento svátek pochází, si děti při obcházení domů koledují sladkosti. Tento svátek se slaví 31. října, den před křesťanským svátkem Všech svatých a vzpomínce na naše zesnulé.

Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, zvané jack-o'-lantern, dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci, sovy, výři atd. Typickými barvami jsou černá a oranžová.

My jsme si tento svátek ve škole připomenuli soutěžní přehlídkou vydlabaných, vyřezaných a různě vyzdobených dýní. V tyto dny byla budova školy prosycena vůní zahřáté, někdy "opékané" dýně od zapálené svíčky,  chodby potemněly a všude se vznášela tajemná atmosféra. Paní kuchařky pro nás připravily ryze čarodějný oběd s dýňovou polévkou. Mnozí žáci přišli převlečeni v čarodějných kostýmech, s pomalovaným obličejem. Vyvrcholením bylo vyhlášení soutěže - Dýňák roku 2018.

Výsledek obrázku pro halloween