Hudební workshop - O zapomenutých píšťalkách

10.08.2019

V úterý 11. června nás navštívil hudebník a sitárista pan Zdeněk Hladík se zvukovým workshopem - O zapomenutých píšťalkách z cyklu hudba bez hudebky.

Během programu se žáci všech tříd ZŠ a MŠ seznámili s netradičními hudebními nástroji - jako např. pasteveckými flétnami (koncovkami), fujarou, panovou flétnou nebo např. trubkami a šalmají. Současně si mohli vyzkoušet nástroje, o kterých nikdy neslyšeli ani jejích učitelé - jako např. cabasa, log drum, udu, bee, txalaparta a mnoho dalších.

Hudební nástroje nám byly představeny, slyšeli jsme jejich tóny a mohli jsme si na ně zahrát. Tato forma hudební výchovy nás všechny moc bavila, bohužel jsme měli málo času, abychom si vše mohli dostatečně prohlédnout a vyzkoušet. Proto jsme se domluvili s panem hudebníkem na příští školní rok, abychom v naší exkurzi do světa sitár, hang drumu a dalších pokračovali.

Výsledek obrázku pro zdeněk hladík sitár