K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Souhlasím

logo

deti-new-150

Základní škola a mateřská škola, Vrchlabí, Horská 256
E-mail: reditel@zshorskavrchlabi.cz Tel.: 739 414 412, 499 421 672, 499 422 001

Informace ředitele školy k třídním schůzkám 11. 9. a 12. 9. 2023

11.09.2023

Jmenuji se  Jaroslav Sogel, do funkce ředitele školy jsem nastoupil 1. 9. 2023.

Zde jsou na mne kontaktní údaje:

Služební telefon: 739 414 412

E-mailová adresa: reditel@zshorskavrchlabi.cz

(Kontakty najdete na titulní straně webových stránek naší ZŠ a MŠ Horská Vrchlabí.)

 

Vystudoval jsem učitelství pro 1. stupeň, specializace základy techniky. Pracoval jsem jako učitel na 1. a 2. stupni ZŠ, Školském úřadu a posledních 12 let jako ředitel školy v Hostinném. Inspiruje mě zážitková pedagogika, vždy jsem propagoval „Otevřenou školu pro všechny“ (žáky, jejich rodiče, pedagogy i veřejnost), kde by se všichni cítili dobře. Jsem životní optimista. Podporuji nové, moderní metody a formy práce ve výuce, zdravý životní styl, pohybové aktivity pro žáky, sebehodnocení žáků a slovní hodnocení. Chci, aby na škole působili kvalitní pedagogové i motivovaní nepedagogové, které práce s dětmi baví a je jejich životní náplní, jako je to u mě.

Rád bych postupně zlepšoval prostředí všech čtyřech školních budov i jejich okolí. V rámci podpory demokratického učení plánuji na škole založit žákovský parlament, jednou týdně zařadit do rozvrhu třídnické hodiny, a kromě papírových žákovských knížek postupně přejít na moderní elektronické. K tomu je potřeba dovybavit školu kvalitní IT technikou, posílit WI-FI a celkovou konektivitu školních budov včetně prezentace školy na veřejnosti.

Chci více propojit školu s praxí (exkurze, návštěvy v místních podnicích a u živnostníků), ale i jejich návštěvy ve škole, v hodinách a zapojení do výuky ZŠ i MŠ.

Očekávám i větší spolupráci a zapojení rodičů a veřejnosti (zejména místních spolků a sdružení) do chodu naší školy. Dveře naší školy i ředitelny jsou pro všechny z Vás otevřené.

Mgr. Jaroslav Sogel, ředitel školy

Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován.
© Všechna práva vyhrazena. · www.zshorskavrchlabi.cz · ŠVP · Ochrana osobních údajů - GDPR · Vytvořila firma IT Partner

patickaGreen

deti-new-150

deti-new-150