Je voda pání nebo hlupák?

26.04.2018
Jak se to vezme...... V jazyku Sadri, kterým hovoří jeden z mnoha indických kmenů, je slovo voda označení pro hlupáka. Pokud ale máme na mysli slovo voda jako český výraz pro tekutinu, je v jazyce Sadri jeho překladem slovo pání.

I s takovými zajímavostmi se dnes děti seznamovaly při "indickém" dnu, který proběhl v rámci akce Dnes jím jako Ind. Tu vyhlásila asociace SADBA ve svém projektu Adopce na blízko pro všechny základní i střední školy v ČR s cílem přiblížit žákům život obyvatel třetího světa.

Indie se pro děti ukázala jako velmi atraktivní a zajímavá země - některé si aktivně i samy a předem zjišťovaly nejrůznější informace a dokonce se pro tento den i stylově oblékly.

Běžné vyučování už od rána nahradily činnosti, které dětem Indii přiblížily - vyprávění o každodenním  životě většinou chudých obyvatel, ukázka výuky v indické škole i nejrůznější praktické úkoly.

A tak jsme si prohlíželi obrázky a mapy, poslouchali hudbu, sledovali ukázku tance, vyzkoušeli si sportovní hru, poslouchali pohádku, vyrobili vlajku, soutěžili v překladu slov a počítání příkladů, rozeznávali živočichy i rostliny a mnoho jiného. A vše bylo indické! Dokonce i oběd ve školní jídelně!

Bylo to netradiční a bylo to fajn!