Karnevalový rej - Hurá do masek!

30.07.2019

Karneval, karnevalový rej v dnešní podobě navazuje na tradici křesťanských svátků spojených s oslavou konce zimy. Původně se jednalo o období Masopustu, které představovalo období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj probíhaly taneční zábavy, zabíjačky, svatby. Celé období bývalo zakončeno průvodem masek a následovala taneční zábava, poslední před velikonočním půstem.

I v letošním školním roce takový karnevalový rej proběhl i na naší škole. V pátek 22. února se v tělocvičně naší školy sešly různé maškary - princezny, čarodějové, piráti, indiáni, šaškové a klauni a mnohé další.

Nejprve proběhla přehlídka masek jednotlivých tříd. Každá třída si připravila taneční vystoupení, při kterém se mohly jednotlivé masky představit. Po přehlídce následovaly soutěže, velmi očekávané pojídání "indiánků" bez použití rukou a na závěr taneční diskotéka. Po ukončení karnevalu dostaly všechny masky sladkou odměnu.

Karneval je za námi, ať žije karneval příští !!!!!!!!!!!!!!!!