K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Souhlasím

logo

deti-new-150

Základní škola a mateřská škola, Vrchlabí, Horská 256
E-mail: info@zshorskavrchlabi.cz Tel.: 499 422 001, 732 874 045

Kronika ZŠ Lesní

21.08.2019
V pondělí 24. června se uskutečnil společný výlet žáků základní a mateřské školy do Krkonoš k prameni Labe. Celé naše putování začalo ráno v 8.00 hodin odjezdem autobusy pana Zelinky na Zlaté návrší. Zde jsme přesedli do vozidla místní dopravy, které…
20.08.2019
Co je Čokoládová tretra? Nevíte? My jsme také nevěděli, ale název nás zaujal tak, že jsme se o tuto akci zajímali více a následně jsme se jí aktivně zúčastnili všichni.  Pod názvem Čokoládová tretra se skrývají atletické závody v běhu. Tento proje…
10.08.2019
V úterý 11. června nás navštívil hudebník a sitárista pan Zdeněk Hladík se zvukovým workshopem - O zapomenutých píšťalkách z cyklu hudba bez hudebky. Během programu se žáci všech tříd ZŠ a MŠ seznámili s netradičními hudebními nástroji - jako např. …
06.08.2019
V pondělí 27. května v 11.00 hod. nás nečekaně překvapil požární poplach. Toto cvičení bylo naplánováno ve spolupráci s HZS Vrchlabí a s SDH Vrchlabí Harta a mělo prověřit naši  reakci a schopnost evakuovat školu co nejrychleji a bez problémů. Mnozí…
05.08.2019
Ve čtvrtek 23. května se konala již tradiční společná oslava svátku matek. V letošním roce jsme chtěli tuto oslavu uspořádat na školní zahradě - formou zahradní slavnosti. Bohužel pro nepřízeň počasí se konala v tělocvičně naší školy. I přes tuto poč…
05.08.2019
V pondělí 13.května 2019  proběhla v rámci tělesné výchovy - taneční hodina ve Street dance. Slečna lektorka k nám přijela z taneční školy v Hradci Králové a naučila nás nové taneční prvky ve stylu street dance a hip - hop dance. Hodina to byla velmi…
05.08.2019
Ve středu 24. dubna 2019 jsme společně oslavili celosvětový svátek - Den Země turistickou vycházkou na vrchol Žalý. Autobus nás odvezl na Benecko, odkud jsme se vydali na vrchol Žalý. Cesta to nebyla jednoduchá. Již při příjezdu pod vrchol - na Benec…
02.08.2019
Ve středu 17. dubna 2019 k nám opět zavítali herci Divadélka pro školy z Hradce Králové s loutkohereckým představením o kouzelné mušli, ztraceném pokladu, upovídaném papouškovi a věčně hladovém žraloku. Celý příběh začíná splněním velkého snu a mode…
02.08.2019
V úterý 26. března 2019 proběhla již opakovaně velmi oblíbená bubenická dílna s panem Davidem Andršem. Zúčastnili se jí všichni žáci i předškoláci z MŠ. Tato dílna je velmi živá, plná rytmů, žáci po celou dobu aktivně spolupracují s lektorem na vytvá…
02.08.2019
Od února 2019 začal na naší škole poprvé pracovat čtenářský klub. Chodit do něho mohly děti od druhé do páté třídy. Za cíl jsme si dali pozitivně ovlivňovat děti v jejich vztahu ke knihám a čtení a následné přenesení jejich kladného postoje ke čtenář…
02.08.2019
Dne 5.3. naši školu navštívil pan Karel Nejman, který nám přivezl ukázat dravé ptáky a sovy, např. káně lesní, káně rudoocasé, jestřába lesního, krahujce obecného, raroha velkého, orla skalního, poštolku obecnou, výra velkého, puštíka obecného, sovu …
30.07.2019
V úterý 12.2. 2019 se uskutečnil pro všechny žáky naší školy preventivní program - Bezpečné chování v oblasti výpočetní techniky. Kamarádi online I/Kamarádi online IIPreventivní program pro žáky 1.-2.ročníku/3.-5.ročníku základních škol věnovaný tém…
30.07.2019
Karneval, karnevalový rej v dnešní podobě navazuje na tradici křesťanských svátků spojených s oslavou konce zimy. Původně se jednalo o období Masopustu, které představovalo období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj probíhaly tane…
30.07.2019
Ve středu 23. 1. 2019 nás navštívili lektoři z KRNAP Vrchlabí. Žáci všech tříd se seznámili s květenou a zvířaty charakteristickými pro oblast Krkonoš, žáci 5. ročníku s vývojem a vznikem tohoto pohoří. Přednáška byla vhodně doplněna obrázky a prakt…
30.07.2019
V úterý 15. ledna vyrazili žáci naší školy na nedaleký kopec, aby se společně projeli na nejrůznějších zábavných povozech a vozítcích. V tento den se uskutečnila dlouho očekávaná a již pečlivě připravovaná zimní přehlídka - Jízda na čemkoli - samozře…
30.07.2019
Ve středu 13. prosince vyjelo družstvo chlapců reprezentovat naši školu na předvánočním turnaji v halové kopané, který je již několik let pořádán Základní školou Školní ve Vrchlabí. Družstvo tvořili chlapci z druhé až páté třídy. Naše očekávání nebyl…
28.07.2019
Koleda, koleda Štěpáne, Nesem Vám noviny, Rolničky a další - znáte? Samozřejmě známe, vždyť tyto a další koledy patří mezi naše nejznámější. Společně jsme si je připomenuli a zazpívali na adventním setkání se školním dětským sborečkem ve středu 12. p…
28.07.2019
V pátek 7. 12. 2018 se zúčastníili žáci 4. a 5. třídy akce na MÚ Vrchlabí - "Společné koledování..." pořádané MÚ Vrchlabí a KRNAP. Během této pěkné akce u vánočního stromečku na Městském úřadě ve Vrchlabí se sešli žáci vrchlabských škol a žáci z přá…
28.07.2019
Zdravá 5 V úterý 4. a ve středu 5. prosince nás navštívily lektorky Zdravé 5. Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Na naší…
28.07.2019
Vánoční svátky se nezadržitelně blíží a s nimi období dárků. Ani my nezapomínáme na své blízké a již v listopadu /22. a 23./ chystáme první dárečky. I v letošním školním roce začínáme předvánoční keramickou dílnou uspořádanou ve spolupráci s Domem dě…
26.07.2019
13. a 14. listopadu jsme se vydali na prohlídku malé výrobny perličkových vánočních ozdob v Poniklé. Tato výroba má zde již více než stoletou tradici. Původně se zde z perliček vyráběla bižuterie, ale po příchodu nové tradice zdobení vánočního strome…
26.07.2019
13. listopadu jsme se opakovaně zapojili do Světového dne laskavosti sbírkou starého a nepotřebného oblečení a obuvi. Získané oděvy byly převezeny následně k potřebným spoluobčanům Diakonie Broumov.…
26.07.2019
Halloween je svátek spojený s tajemnem, strašidly a strašidélky, duchy, různými převleky a čarodějnými kostýmy. V anglosaských zemích, odkud tento svátek pochází, si děti při obcházení domů koledují sladkosti. Tento svátek se slaví 31. října, den pře…
25.07.2019
Tvořivé učení v přírodě přírodou v Hartě             Může žáky bavit učení? Může jim přinášet radost a podněcovat je k aktivitě? Je možné zapojit do aktivní práce jak děti nadané, tak i děti se speciálními potřebami učení? Z vlastní zkušenosti již m…
25.07.2019
26. října nás opět navštívilo divadélko pro školy z Hradce Králové. Jejich divadelní představení jsou plná humorných scének, písniček, dramatických situací, ale současně plné nových informací a vědomostí vyplývajících z obsahu zvolené pohádky či příb…
25.07.2019
Výsledková listina: 1. třída - děvčata  Valentová Nikola     chlapci Šotola Štěpán                                  2. třída - děvčata Plecháčová Eliška     chlapci Polák Matěj                                  3. třída - děvčata Jindřišková Elišk…
22.07.2019
" Jako zázrakem se strom může změnit v symbol... Čerstvý vzduch ve větvích se promění v symbol nezlomné vůle, kmen v symbol nezlomné vůle a kořeny v symbol hodnot, z nichž vyrůstá naše národní vědomí." Vladimír Kořen, moderátor a starosta Stromy svo…
22.07.2019
I v letošním roce jsme se zúčastnili veřejné sbírky Fondu Sidus, z. ú. Výnos z této sbírky je určen na vybavení dětských zdravotnických zařízení - Pediatrické kliniky UK 2.LF v Praze Motole, Dětské kliniky FN v Olomouci a na pomoc individuálním pacie…
22.07.2019
V průběhu celého školního roku pořádáme celou řadu soutěží a přehlídek. V měsíci září nás čekala první přehlídková soutěž - DRAK ROKU 2018. Žáci nosili do školy doma vyrobené draky či jiné létajíci objekty a v úterý 2. října 2018 jsme si společně zv…
22.07.2019
Abychom se lépe poznali s novými žáky a připomněli si základní pravidla spolupráce a soužití ve škole po dlouhé době lenošení o prázdninách, vydali jsme se ve středu 5. září na první společnou turistickou vycházku do okolí Vrchlabí - k nově zrevita…
22.07.2019
V pondělí 3. září 2018 jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Jako každoročně byli prvňáčci uvítáni a uvedeni do třídy svými nejstaršími spolužáky z páté třídy. Každý dostal na uvítanou veselý balonek a na lavici na ně již čekaly školní pomůcky a …

Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován.
© Všechna práva vyhrazena. · www.zshorskavrchlabi.cz · ŠVP · Ochrana osobních údajů - GDPR · Vytvořila firma IT Partner

patickaGreen

deti-new-150

deti-new-150