MÁMO, TÁTO, POJĎME SI ČÍST

12.01.2023

Od poloviny listopadu 2022 rodiče dětí z MŠ Horská ve Vrchlabí četli se svými dětmi poučné knihy z nakladatelství ADVENT-ORION, zapůjčené Nadačním fondem LEPŠÍ ŽIVOT.

Dne 4.1.2023 se už děti těšily na vyhodnocení a byly již připraveny s písničkou KNIHA JE NÁŠ DOBRÝ KAMARÁD. Po poučném příběhů o KOUZELNÉ KNIZE, KTERÁ ZMĚNILA DĚDEČKOVI CELÝ JEHO ŽIVOT děti viděly nejdelší knihu, která se ani do třídy nevešla.

A když pak viděly nejmenší knížečku, pochopily, že knihy se dají vyrábět v různých velikostech.

Na závěr všechny děti, které s rodiči četly obdržely svou 1.kouzelnou knihu, která může změnit jejich život, protože se dozvěděly, že každá kniha, která má v sobě nějaké poučení, tak je kouzelná, protože když se tím poučením budou řídit, tak změní i jejich život.

Po společné fotografii si ještě všichni zazpívali novou písničku s doprovodem harmoniky a akce byla u konce.

Rodičům se knihy líbily a obrázky, které kreslily se svými dětmi u některých vykazovaly úžasnou kreativitu. Proto učitelky MŠ Horská projevily zájem tuto aktivitu opakovat každým rokem pro všechny předškoláky.

Text  Ing. Josef Vavřík