Matematická soutěž 4.+ 5. třída

09.02.2023

V týdnu od 13. do 17. února bude na naší škole probíhat školní kolo matematické soutěže Pangea. Cílem soutěže je podpořit motivaci žáků a přispět tak k rozvoji vztahu k matematice a schopnosti aplikovat dovednosti v různých životních situacích.

Do finálového kola postupuje vždy nejlepší řešitel z každého kraje v České republicea poté republikově nejlepší účastníci nezávisle na krajské příslušnosti. Celkem postupuje 50-60 nejúspěšnějších řešitelů z každé kategorie.

Soutěž pořádá Meridian matematický spolek. Pangea vznikla v roce 2007 v Německu, ČR se zapojila v roce 2014. Doposud se připojilo na 22 evropskýxh zemí.

Veškeré informace o soutěži lze nalézt na adrese www.pangeasoutez.cz .

Pro účely této soutěže - dalších kol, posíláme k podpisu - Souhlas se zpracováním osobních údajů - GDPR. Prosím podepište, pokud douhlasíte a pošlete zpět do školy.