Mezinárodní koledování - Vrchlabí- Kowary

28.07.2019

V pátek 7. 12. 2018 se zúčastníili žáci 4. a 5. třídy akce na MÚ Vrchlabí - "Společné koledování..." pořádané MÚ Vrchlabí a KRNAP.

Během této pěkné akce u vánočního stromečku na Městském úřadě ve Vrchlabí se sešli žáci vrchlabských škol a žáci z přátelských Kowar, aby společným zpěvem koled českých i polských, zahájili předvánoční čas.

Všechny děti přivítal na "Zámku" pan místostarosta Michal Vávra a předsedkyně partnerské komise Radka Nosková. Všichni dostali dárečky a poté začalo společné zpívaní vánočních koled.

Po ukončení měla následovat společná poznávací hra podobná orientačnímu běhu - v areálu zámeckého parku, klášterní zahrady a hřbitova realizovaná pod vedením lektorů správy KRNAP.

Bohužel pro nepřízeň počasí nemohla být uskutečněna. Jako náhradní alternativní program byl zvolen zábavný poznávací test zvířat KRNAP v protorách KRNAP - Krtek Vrchlabí. Děti byly rozděleny do skupinek - české + polské a měly přiřazovat názvy zvířat v polštině k českým. Velmi se u toho nasmály a v závěru získaly nové znalosti v polském jazyce a naopak v českém jazyce. Při odchodu byli všichni obdarováni lektory z KRNAP. Celé dopoledne se velmi vydařilo. Odcházeli jsme spokojení, přestože nám tentokrát nepřálo příliš počasí.

Výsledek obrázku pro vrchlabí . vánoční koledování Kowary - Vrchlabí 2018 Výsledek obrázku pro vrchlabí . vánoční koledování Kowary - Vrchlabí 2018