Náhradní vyučování a provoz

14.03.2020

Vzhledem k nařízení vlády bylo zrušeno přímé vyučování žáků ve všech školách, tedy i v naší, což ovšem neznamená, že výuku a chod školy nezajišťujeme.
Ještě v den nařízení o uzavření škol byly dětem narychlo zadány úkoly na zbytek týdne.
Hned následující den proběhla porada k mimořádné situaci a rozšířený úklid tříd i sborovny a částečné vystěhování tělocvičny kvůli malování.
Úplné vystěhování tělocvičny a poté i celkové vystěhování přírodovědného kabinetu bylo dokončeno ve čtvrtek, přičemž v pátek, v době konání dopoledního školení pedagogických pracovníků v ZŠ Lesní (téma: Finanční gramotnost ve výuce), už započalo vlastní malování vystěhovaných prostorů. Po školení se konala další porada učitelek a vychovatelek s cílem nastínit si dostupné možnosti výuky žáků (především elektronická podoba - lze i z domova) a s ní související činnosti v rámci současných možností (kontakt s rodiči - maily, popř. telefonicky nebo osobně) a konkrétní určení náplně práce (rozvržení a organizace zadávání práce z učebnic a pracovních sešitů, vyhledávání, prověřování a kontrola učebních odkazů, vyhledávání materiálů pro současné i budoucí použití, vlastní tvorba - pracovní listy, opakovací testy aj., následné zadávání a případná kontrola práce žáků, sebevzdělávání a evidence veškerých aktivit).
I když situace je mimořádná, pokusíme se, aby během náhradního způsobu vyučování nedošlo k žádným větším problémům a potížím s tímto spojenými.

IMG_5494.JPGIMG_5496.JPG