K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Souhlasím

logo

deti-new-150

Základní škola a mateřská škola, Vrchlabí, Horská 256
E-mail: reditel@zshorskavrchlabi.cz Tel.: 739 414 412, 499 421 672, 499 422 001

Pangea - matematická soutěž

13.04.2023

Co je to Pangea?

Matematická soutěž pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, které baví počítání.

Jak to všechno začalo...

Zcela poprvé si žáci mohli s Pangeou zasoutěžit v roce 2013, kdy proběhl první ročník soutěže. Od té doby se každoročně soutěže účastní základní školy a víceletá gymnázia po celé České republice. Od roku 2016 se zapojuje také česká třída v evropské škole v Bruselu a žáci z dětských oddělení vybraných nemocnic. Pangea je unikátní v nabídce matematických úloh, které sestávají z běžného života každého z nás. Pro každý rok vybíráme jiná témata, tudíž soutěže se může každý žák účastnit opakovaně, aniž by řešil stejné či podobné úlohy. V posledních tématech se objevily témata - architektura, medicína, sport, doprava, stravování... Veškeré matematické úlohy z minulých let jsou k dispozici ke stažení zde, aby je mohli učitelé použít i v běžných hodinách matematiky.

Z naší školy se soutěže zúčastnili žáci 4. a 5. třídy a nejlépe se umístili ve 4. třídě Zuzanka Větrovská a v 5. třídě David Rous. Oba dosáhli velmi pěkného umístění na úrovni kraje i v celé republice.

                                               GRATULUJEME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

                      

Fotogalerie neobsahuje žádné fotografie

Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován.
© Všechna práva vyhrazena. · www.zshorskavrchlabi.cz · ŠVP · Ochrana osobních údajů - GDPR · Vytvořila firma IT Partner

patickaGreen

deti-new-150

deti-new-150