Sférické kino

25.11.2017
12. prosince nás opět navštíví sférické kino - nebo-li mobilní plenetárium. Ale co to vlastně je?

Digitální sférické kino umožňuje filmový pohled v 360° úhlu, díky němuž přináší divákům velmi efektní audiovizuální představení.
Představte si, že máme k dispozici projekční techniku, která má schopnost projekce na půlkulovou plochu, a diváci přitom sledují promítaný obraz vleže nad sebou a také po všech stranách nafukovací kupole. Tato přenosná planetární kupole slouží jako promítací plátno nejen pro projekci „umělé oblohy“, ale může divákům během krátké chvíle demonstrovat také podmořský svět, lety do vesmíru či robotická vozítka na povrchu planety Mars. Děti se mohou vcítit do kůže kosmonauta a mohou si představovat, jaké to je být ve stavu beztíže, nebo jak z perspektivy člověka procházejícího se po Měsíci vypadá v dáli planeta Země.

Na tuto projekci vybíráme 55,- Kč za jednoho žáka.

Téma promítání bude upřesněno s pracovníkem planetária podle momentální aktuální nabídky.