Školní výlet -Ostrá nad Labem - 19. června 2018

05.06.2018

Botanicus Ostrá je středověká vesnice u Lysé nad Labem

Po vstupu do středověké vesničky, si budete připadat opravdu jako ve středověku. Budete se procházet dlážděnými cestami, dřevěnými staveními. Seznámíte se s různými druhy řemesel. Vyzkoušíte si v mýdlárně výrobu mýdel. V rýžovně zlata budete rýžovat zlato. Dále tam uvidíte kovárnu, papírnu, tkalcovnu. Ve svíčkárně si vyrobíte svou vlastní svíčku. Děti jistě zaujme i výroba vlastnoručně vyrobených loutek. Městečkem a řemeslem vás provedou lidé v dobových kostýmech. Za návštěvu také stojí i nádherné zahrady. Spatříte zde rozmanité druhy květin, bylinek a pouštních travin. Děti ocení procházení v přírodních bludištích. Vyzkoušet si mohou také lukostřelbu. Ve vesničce je rovněž koutek se zvířátky. V králíkárnách si mohou prohlédnout králíčky, ve výběhu se pasou ovce a kozy.

Na pokladně u vstupu si děti mohou vyměnit zvláštní měnu, která ve vesničce platí a tou pak zaplatí jednotlivé výrobky: 1 groš - 10,- Kč.

Ceník řemesel:

Knihtisk                      2 groše               Výroba ručního papíru          2 groše
Řezbářství                  3 groše               Výroba lněného provazu      2 groše
Rýžoviště zlata          2 groše               Výroba bylinného mýdla       5 grošů
Výroba svíček            3 groše               Brusírna kamene               4-5 grošů
Ražba mincí               2 groše               Drátování                            2-3 groše
Výroba loutky            2 groše               Kožařství                            5-7 grošů
Košíkářství                 3 groše               Keramika                            3-5 grošů
Lukostřelba                1 groš

Botanicus Ostrá - Lysá nad Labem

slide_1171

Odjezd od školy v 8.00 hod., návrat mezi 15 - 16,00 hod.

S sebou: kapesné, vhodné oblečení a obuv, velkou svačinu na celý den, pláštěnku podle potřeby.