Soutěž - sběr hliníku

08.02.2024

Od druhého pololetí tohoto školního roku zahajuje naše škola projekt. ,,Sběr hliníku“. Záštitu tohoto projektu nese žákovský parlament, který eviduje množství hliníku a jeho průběžné výsledky.

Žáci budou přinášet obalový hliník nebo drobné hliníkové předměty do sběrné nádoby umístěné v přízemí školy. S sebou přinesou také lístek s jejich jménem, třídou a množstvím přineseného odpadu, který předají členovi žákovského parlamentu. Ten si vše pečlivě zanese do své evidence a na konci měsíce dubna 2024 budou  vyhlášeni vítězové nejlepších ,,sběračů“ hliníku na ZŠ Lesní. Účastníky sběru chceme tímto motivovat a budou náležitě odměněni.

Sbírat se mohou nápojové plechovky od piva a limonád, víčka od jogurtů, termixů, obaly od měkkých sýrů, paštik, čokolád atd., šroubovací uzávěry od nápojů a zavařovací víčka, tuby od léčiv, hliníkové nádobí a příbory, žaluzie, stanové konstrukce, lehátka apod.

U nás třídíme standartně papír včetně plastů, takže hliník je další položka k ekologické udržitelnosti školy. Věříme, že sběr hliníku v naší škole bude pokračovat i v následujících letech a stane se tak běžným standardem sběru recyklovatelných obalů a předmětů.

Hliník | Oudoleň.cz

Sběr hliníku – Základní škola Opava