Informace k průběhu zápisu

Informace k průběhu zápisu

Zápis se bude skládat z formální a motivační části v celkové délce maximálně 20 minut.

1. formální části zápisu

Zákonný zástupce dítěte požádá u zápisu o přijetí dítěte k plnění povinné školní docházky podáním žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání. Tuto žádost si zákonný zástupce může předem stáhnout na internetových stránkách školy nebo ji obdrží přímo na místě zápisu. Na základě podané žádosti bude zahájeno správní řízení ve věci rozhodnutí o přijetí dítěte k plnění povinné školní docházky, dítěti bude přiděleno registrační číslo.

Zákonným zástupcům budou v průběhu zápisu podány informace:

• o možnosti odkladu povinné školní docházky s potřebnými podrobnostmi k podání žádosti o odklad,
  • o možnostech pomoci k usnadnění nástupu dítěte do školy.
  1. motivační části zápisu

Se souhlasem zákonného zástupce proběhne rozhovor s dítětem. Rozhovor je zaměřen na motivování dítěte pro školní docházku a orientační posouzení jeho školní připravenosti (předčtenářské dovednosti, slovní zásoba, výslovnost, geometrické tvary, počet do 5, porovnání velikostí a množství, znalost zvířátek, ročních období, pohádky atd., rozpoznávání barev, poznávání písmen, kresba postavy, jemná motorika).