K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Souhlasím

logo

deti-new-150

Základní škola a mateřská škola, Vrchlabí, Horská 256
E-mail: reditel@zshorskavrchlabi.cz Tel.: 739 414 412, 499 421 672, 499 422 001

Zápisy do 1. třídy

25.03.2020

POZOR ZMĚNA

 

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU 2020/2021

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021.

 

  • Zápisy budou probíhat 14. - 23. dubna bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

 

  • Proběhne pouze formální část zápisů, motivační část se neuskuteční.

 

Podání žádosti

Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné podání (tj. žádost o přijetí k základnímu vzdělávání) učinit písemně nebo ústně do protokolu nebo v elektronické podobě. Přihlášku (v sekci Ke stažení) je tedy možné doručit následujícími způsoby:

  1. do datové schránky školy saymi3j
  2. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý

     email!),

  1. poštou,
  2. osobní podání pouze v určený den zápisu

Pokud by bylo podání učiněno pomocí jiných technických prostředků (např. e-mailem bez uznávaného elektronického podpisu, telefaxem apod.), je nutné jej do 5 dnů ze strany zákonného zástupce potvrdit jedním z výše uvedených způsobů.

 

Žádost k zápisu podávají prostřednictvím svého zákonného zástupce všechny děti , které dovrší věku 6 let v rozmezí od 1.9.2019 do 31. 8. 2020 a zároveň i děti, kterým byl u zápisu v roce 2019 doporučen odklad školní docházky o 1 rok. 

Zápisu se mohou účastnit i děti, které dovrší věku 6 let později. Dítě, které je přihlášeno k zápisu, ale dovrší 6 let:

v měsících 09-12/2020  -  nutno doložit vyjádřením školského poradenského zařízení

v měsících 01- 06/2021 -  nutno doložit vyjádřením  školského poradenského zařízením + lékaře

Odklad povinné školní docházky

Vyplněná žádost o odklad se doručí ředitelce školy v době zápisu výše uvedeným způsobem spolu s doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení (PPP nebo SPC) a zároveň odborného (např. dětského) lékaře nebo klinického psychologa. 

Seznam přijatých dětí bude vyvěšen na dveřích základní školy a na webových stránkách školy v době od 1. května 2020 po dobu 15 dnů.

Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován.
© Všechna práva vyhrazena. · www.zshorskavrchlabi.cz · ŠVP · Ochrana osobních údajů - GDPR · Vytvořila firma IT Partner

patickaGreen

deti-new-150

deti-new-150