Zdravá 5 opět u nás

28.07.2019

Zdravá 5

V úterý 4. a ve středu 5. prosince nás navštívily lektorky Zdravé 5.

Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Na naší škole proběhnou jednotlivé programy  již po několikáté. Tento program se realizuje ve třídách zcela zdarma díky Nadačnímu fondu Albert.

Škola Zdravé 5 je určena pro žáky 1. a 2. tříd základních škol. Program seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky.

Nakupování se Zdravou 5 je zcela nový program pro žáky 3.-5. tříd základních škol. Pod vedením lektorky si žáci prošli deskovou hrou Obchod Zdravé 5, kde v 5 klíčových odděleních soutěžíili– odpovídali na kvízové otázky a plnili praktické zábavné úkoly. Za správné odpovědi získávali dílky puzzle, ze kterých si na závěr složili obrázek odhalující tajemství správné výživy. Sami žáci si také vyzkoušeli virtuální nákup na jedno jídlo dne.

Teď už víme, co je pro nás dobré, co méně a čeho bychom se měli vyvarovat při výběru potravin vhodných pro náš jídelníček.

Výsledek obrázku pro výživový talíř