K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Souhlasím

logo

deti-new-150

Základní škola a mateřská škola, Vrchlabí, Horská 256
E-mail: info@zshorskavrchlabi.cz Tel.: 499 422 001, 732 874 045

ZŠ Horská - aktuality

Schůzka rodičů se koná 18. 9. v 15 hodin.…
Ve středu 5. 9. půjdeme místo dopoledního vyučování na společný pěší výlet na Strážné. Nutné je sportovní oblečení a obuv, svačina, pití, pláštěnka a případně drobné kapesné v batůžku. Odcházet ze školy budeme kolem 8 hod., do oběda se z výletu vrátí…
Na školní výlet pojedeme v úterý 26. 6. 2018 do centra řemesel v Ostré u Lysé nad Labem.Odjezd od školy je v 8 hod., návrat se plánuje kolem 15 hodiny. Doprava autobusem je hrazena z prostředků Sdružení rodičů, platí se jen vstupné 60 Kč - přinést př…
Z provozních důvodů se termín oslavy Dne matek mění na 12. 6. 2018 v 15 hodin.…
Pro školní rok 2018/2019 byly do ZŠ Horská přijaty děti s těmito registračními čísly: 01, 02, 03.…
26. dubna 2018Indie je velká země, kde žije 1,3 miliardy lidí – to je 1300 x více než v naší republice. Lidé jsou tu na sebe mnohem více namačkáni.Jak zde lidé žijí? Jaká je indická kultura? Jak se žije chudým dětem v Indii – navštěvují školy, mají s…
Na dny 30. 4. a 7. 5. je vyhlášeno ředitelské volno.…
Ve čtvrtek 12. 4. - nejprve v dopoledních hodinách pro školní děti, potom od 17 hodin pro veřejnost, proběhne přednáška s názvem Historií Hořejšího Vrchlabí. Virtuálně vás za Podpůrný spolek Hořejšího Vrchlabí touto částí města provede Ivo Farský, se…
Rodičovská schůzka za 3. čtvrtletí se bude konat v úterý 17. 4.  od 14:30 do 16 hod. formou konzultací s jednotlivými vyučujícími.…
Ve středu 4. 4. se kolem 9:30 hod. vydáme na koncert, který začne v 10 hod. na Střelnici. Vstupné 50 Kč se platí předem ve škole.…
Výukový program s tímto názvem nás čeká v úterý 20. 3. dopoledne. Pořádá KRNAP, vstupné 20 Kč.…
Určitě ne, protože mikulášské tvoření, které začne 5. 12. v 11 hod. v jednom z domků Krkonošského muzea, slibuje především zábavu (živý betlém, figurky z papíru...) a poučení (mikulášské tradice). Tak uvidíme! Odchod ze školy je kolem 10:30 hod., náv…
Co to je? Jak vypadá? A je to vůbec vejce?Nejenom to bychom se rádi dozvěděli 29. 11. při návštěvě KCEV Krtek během dopolední výuky. Vstupné 20 Kč se platí předem třídní učitelce, odchod od školy kolem 9:30 hod., návrat na oběd.…
Přestože do vánočních svátků ještě nějaký ten čas zbývá, myšlenky na ně se neodbytně do našich myslí vkrádají už nyní....Možná by vám k příjemné pohodě v běhu vánočních příprav přišel vhod klidný podvečer strávený ve "vánoční dílně". Setkání ve školn…
Třídní schůzky se budou konat 21. 11. 2017 od 15 do 16 hodin průběžně - formou konzultací.…
Během měsíce září se naše škola zapojila do projektu JSEM LASKAVEC, který vyhlásila nadace Karla Janečka na podporu vzájemného laskavého chování lidí. Jedná se o akci pro školská zařízení, kterou oslavíme Světový den laskavosti, připadající na 13. li…
V pátek 15. 9. se všichni žáci zúčastní akce Tma přede mnou, kterou pořádá KRNAP v prostoru klášterních zahrad. Začátek přibližně hodinového programu je v 9 hod, odchod na místo bude společný od školy kolem 8:30 hod. Do té doby bude probíhat běžná vý…
Rodičovská schůzka proběhne 19. 9. v 15 hod společně pro všechny ročníky ve II. třídě. Poté budou následovat případné jednotlivé konzultace s vyučujícími.…
Vzhledem k přerušení dodávky el. proudu po celý den 26.09.2017 vyhlašujeme na tento den ředitelské volno. V případě většího počtu přihlášených dětí (alespoň 7) bude fungovat školní družina od 7,30 do 15 h. Další ředitelské volno bude 29.9.2017.…
Do poslední chvíle se rozhodovalo, zda se dnešní výlet na Žalý uskuteční či nikoli. Překážkou se zdálo být proměnlivé počasí posledních dnů, ale protože se ráno netvářilo úplně nepřátelsky, vyrazili jsme do přírody. Původní myšlenka - přemístit se na…
Děti přijaté do 1. ročníku 2017/2018:registrační čísla 01,02,03,04--Mgr. Zuzana Bartošová, ředitelkatel. 499 422 001, 732 874 045Základní škola a mateřská školaHorská 256543 02 VrchlabíIČ 71005889…
ZŠ Lesní 30:        3. dubna 2017          13 – 17 hodinZŠ Horská 256:   5. dubna 2017          13 – 17 hodin S sebou: rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce Zákonný zástupce vyplní žádost o přijetí dítěte do 1. ročníku ZŠ, …
Byl tak trochu jako uragán, když se dnes vřítil do třídy. Bovýsek - tenhle maskot projektu Ovoce do škol má na svědomí, že si moc rádi smlsneme na ovoci a zelenině, kterou každý týden ve škole dostáváme. A tak nás hodně potěšilo, že přijel na návštěv…
Třídní schůzky proběhnou v úterý 15.11. 2016 od 15 hodin, v pátek 18. 11. 2016 bude ředitelské volno.…
Stejně jako v loňském roce tak ani tentokrát akci nepřálo počasí a proto se celý program odehrál v útrobách KRTKA. Po úvodním krátkém přírodovědném filmu vypukla první soutěž - kdože si zapamatoval nejvíc živočichů, kteří se v dokumentu objevili? Dík…
Přesně tak - hvězdy nad hlavou, i když jen na projekčním plátnu, měly všechny ty děti, které se v rámci výuky prvouky a přírodovědy ve čtvrtek 22. 9. vydaly do hvězdárny v Hradci Králové. Pod vedením paní učitelky Šmídové a zdejších ochotných zaměstn…
Od zahájení školního roku neuplynuly ještě ani tři týdny, ale i za tak krátký čas mají děti spoustu školních zážitků Hned druhý den po slavnostním zahájení se obě klasické třídy naší školy vydaly na seznamovací výlet na vrchlabské letiště. Cesto…
Naši noví prvňáčkové se budou fotografovat v pondělí 19. 9. v 8 hod. Platí pro ty, kteří mají objednané fotografie předem (do 16. 9.) zaplaceny.…
Rodičovská schůzka se uskuteční v úterý 20. 9. v 15 hodin v ZŠ.…
Základní škola Horská 256 Vrchlabíhledá od 1. 9. 2016kvalifikovaného učitele pro třídu s alternativními prvky (spojený 1., 2. a 3.roč.).Možnost získání obecního bytu ve zdravém regionu Krkonoš.Přihlášky do 12. 8. 2016 na zshorskavrchlabi@seznam.cz…
PLATBA STRAVNÉHO NA ŠKOLNÍ ROK 2016/2017 Zálohy na stravné 2016/2017 by se měly platit od srpna 2016 do května 2017.Strava na září 2016 by měla být zaplacena na náš účet již v srpnu nebo lze připsat dvě platby v září. Číslo účtu: 163172990/…
Vidět hady a ještěry zblízka a ještě si moci na ně sáhnout? Tak to si v polovině května nechal ujít málokdo! Všichni se na vlastní kůži mohli přesvědčit třeba o tom, že kůže hadů a ještěrů není vůbec tak slizká, jak se o ní říká... A co obrovští amer…
Krátce po druhé květnové neděli, na kterou připadá "oficiální" oslava Dne matek, došlo i na tu méně formální, ale snad o to milejší - školní oslavu. Program byl nabitý a tradičně už dlouho dopředu pečlivě připravovaný, stejně jako dárky i drobné poho…
Základní škola Horská 256 Vrchlabípřijme od 1. 9. 2016kvalifikovaného učitele pro spojený 1., 2. a 3.ročníktřídy s alternativními prvky(Montessori, lesní pedagogika, respektující přístup).Možnost získání městského bytu.Přihlášku do 30. 6. 2016 na adr…
Díky poměrně přívětivému počasí v právě končícím týdnu mohla "velká" třída (3.,4.,5. roč.) dokončit praktickou část výuky prvouky a přírodovědy  o životě motýlů, když po několikatýdenním přímém pozorování vývojových stádií tohoto hmyzu přímo ve třídě…
Základní škola Horská 256 Vrchlabípřijme od 1. 9. 2016kvalifikovaného učitele pro spojený 1., 2. a 3.ročníktřídy s alternativními prvky(Montessori, lesní pedagogika, respektující přístup).Podmínkou kurz Montessori, praxe.Možnost získání městského byt…
Každoroční Den Země se blíží a tak jako v předchozích letech bylo i letos samozřejmostí, že "slavit" se bude prací. Pondělí a úterý tohoto týdne byly (z hlediska počasí) ideálními dny. "Zelenou" pro úklid školní zahrady po zimním období dostaly starš…
Odjezd od školy, naplánovaný o čtvrt hodiny dříve než začátek běžného vyučování, stihli všichni:-) a tak už za pár desítek minut mohli vystupovat z autobusu u pokladny ZOO ve Dvoře Králové. Chladné počasí nikomu náladu nekazilo, všichni se těšili na …
Odjezd 13. dubna v 7:45 autobusem od školy do ZOO ve Dvoře Králové, cena 20 Kč.S sebou sportovní oblečení, pláštěnku, kapesník, svačinu a pití, drobné kapesné, igelitový sáček, buřt na opékání + krajíc chleba.Návrat kolem 14 hod.…
Vážení rodiče,papír nyní vybíráme 2x do měsíce, v ranních a odpoledních hodinách v následujících dnech.Rozpis sběru na II. pololetí (7:00 – 7:45, 12:15 – 14:15):BŘEZEN:  17. 3. a 22. 3.;DUBEN: 5. 4. a 14. 4.;KVĚTEN: 3. 5. a 12. 5.;ČERVEN: 2. 6., 9. 6…
Během velké přestávky dnes proběhlo vyhlášení nejlepších sběračů - tentokrát za elektro (tonery) a baterie. Nejúspěšnější byla Adélka K., jen těsně za ní Lukáš Š. a 3. místo patří Natálce L. Zapojilo se i dalších 14 dětí a tak si všichni právem vybra…
Přípitkem a několika větami přivítala Terezka Novotná z 5. třídy všechny děti na včerejším odpoledním reji masek. Jejich pohybovým představením byla zároveň odstartována soutěž o nej... masku, kterou si ale bodovaly a vyhodnocovaly samy děti. Jako vž…
Tradičně bezvadnou organizaci měl dnešní Pohár podkrkonošských škol v běhu na lyžích, a to i přesto, že pořadatelé (lyžařský kroužek při ZŠ a obecní úřad v Dolní Branné) museli kvůli nulovým sněhovým podmínkám ve vlastním areálu závod přesunout do vr…
Na setkání s těmito exotickými opeřenci se všichni už dlouho předem těšili.  Uskutečnilo se v tělocvičně ZŠ Lesní a po krátkém úvodu o výskytu a druzích papoušků v přírodě a zásadách jejich chovu v zajetí  došlo na nejvíce očekávanou část - vlastní u…
To je název dlouhodobého projektu pro nevidomé a slabozraké občany, se kterým se děti v rámci vyučování seznámily. V dvouhodinové přednášce zazněly nejprve teoretické poznatky o celkovém životě nevidomých lidí, ve druhé části začaly děti prakticky zj…
Děti přijaté k základnímu vzdělávání ve školním roce 2016/2017 na základě zápisu 20.01.2016: 01, 02, 03 , 04, 05 , 06, 07, 08,10, 11, 12, u registračního čísla 09 bylo přerušeno správní řízení do doby nutné k vyřešení předběžné otázky.…
Pod novým vedením probíhá od letošního školního roku sběr starého papíru - léty zaběhnuté a ověřené metody p. uč. Šmídové nahradil p. uč. Řezníček svými (doufejme, že ještě "výnosnějšími") způsoby organizace sběru. Vyhlášení nejlepších sběračů za 1. …
Milí rodiče,ve středu 20. ledna 2016, od 13,00 do 17,00 hodin příjímame děti do 1. ročníku věkově smíšených tříd ZŠ Horské 256, Vrchlabí.K zápisu prosím přineste občanský průkaz rodiče a rodný list dítěte.Zároveň Vás žádáme o vyplnění přihlášky (ke s…
Sotva se všichni sešli po vánočních prázdninách ve škole, už na ně čekala bezva akce - bubínky! Lépe řečeno bubny, protože původně to byly velké plastové sudy, které teď spolu s obrovskými paličkami z tenisových míčků výborně sloužily svému novému úč…
Nedočkavci - což byli kluci i holky bez rozdílu :-) - se v úterý 22. prosince tedy dočkali. Vyučování je pro tento den zapomenuto, veškerá pozornost se věnuje Ježíškovi. Ještě než opravdu přišel, stihli si všichni pohrát v družině, bojovat ve vánoční…
Tak trochu atmosféru staročeských vánoc si užívaly děti ze 3. - 5. ročníku při včerejší výtvarné výchově. Při poslechu vánočních koled si zkusily výrobu "slunce" nebo i jiných sladkých dekorací ze sušeného ovoce, tak jako to bývalo v dřívějších dobác…
Ano, přesně taková měla být doma zhotovená ozdoba na vánoční stromeček, pokud chtěla vyhrát dnes skončenou soutěž. Nápady se objevily různorodé - od ozdob papírových, přes látkové, korálkové či různě kombinované, až po ty z neobvyklých materiálů (nap…
V pátek 11. prosince se všichni těšili "na pejsky". Nakonec byl sice jen jeden, zato ale velmi šikovný, a tak vyprávění o canisterapii, psích útulcích, práci s pejsky, o soutěžích, obraně před útočícím psem, návštěvách psů v domovech důchodců, o stra…
Ne, ne, neztratil, ba právě naopak! Při svých sobotních večerních pochůzkách po domácnostech nezapomněl ani na zastavení v naší škole a pro děti tady zanechal sladké překvapení - adventní kalendáře. Ti mladší za ně slíbili zpívání koled, starší si za…
Dnešním zapálením už druhé svíčky na adventním věnci a zpíváním koled si, stejně jako minulý týden při svíčce první, všechny třídy připomněly rychle se blížící vánoční svátky. Toto čtyřnásobné krátké setkání se každoročně opakuje už po mnoho let a st…
Poprvé v letošním školním roce byl vyhlášen sběr baterií a tonerů. Zapojilo se 21 sběračů z celkového počtu 28 dětí v obou běžných třídách školy, kteří se (za vydatné pomoci svých rodičů) snažili celé tři měsíce o co největší počet nasbíraných kusů. …
V pondělí 16. listopadu 2015 budou mít žáci z provozně technických důvodů volno. Pro nedostatečný počet přihlášených zájemců bude uzavřena i školní družina a jídelna.…
Běh zámeckým parkem pořádaný DDM v minulém týdnu proběhl i za účasti dětí běžných tříd ZŠ Horská. Na 1 km dlouhé trati a v příjemném podzimním počasí si v různých kategoriích vedli nejlépe SÁRA ŠROMOVÁ (2. místo), KRISTÝNKA ZOLLMANOVÁ (5. místo), ADÉ…
Další měření sportovních sil mezi vrchlabskými i okolními základními školami proběhlo při dnešním přespolním běhu pro předškoláky a žáky 1. - 5. ročníku, do kterého bylo přihlášeno celkem 286 dětí. Rozdělení do kategorií bylo podle jednotlivých tříd,…
Z provozně technických důvodů bude ve dnech 29. a 30. 6. 2015 ředitelské volno. Vysvědčení žáci obdrží v pátek 26. 6. a po jeho rozdání mohou odcházet domů, zůstat na oběd a poté i v družině. Bližší informace byly dětem předány na lístečcích.…
Ve středu 3. 6. odjelo 10 sportovců naší školy pod vedením p. uč. Šmídové na závody v orientačním běhu do Dolní Branné. Závod probíhal na pastvinách a v přilehlých lesích v části zvané Bakov. Tratě byly barevně rozděleny pro mladší závodníky - modrá …
Se závěrem měsíce května byl pro 2. a 3. třídu ukončen plavecký výcvik, který probíhal od března v jilemnickém plaveckém bazénu. Postupnými krůčky si v deseti lekcích nesmělé děti "osahaly" vodu a získaly první plavecké dovednosti, ti odvážnější se f…
Autobus s výletníky vyjel do polských Kowar už v 8 hodin ráno. Po příjezdu a přivítání paní starostkou na Městském úřadě v Kowarech si děti prohlédly výstavu výtvarných prací, kterou svými dílky spoluvytvářely. Následovala návštěva města i místního p…
Děti, které neodjely na výlet do Kowar, se na svůj svátek vypravily na výšlap do Strážného. Cesta od školy přes Peklo a po žluté turistické značce až na vrchol Vápenice stále stoupala, ale závěrečná část už vedla po rovině a vyústila přímo na parkovi…
V pondělí 1.6. 2015 půjdou děti, které nejedou do Kowar, na pěší výlet do Strážného. Odchod v 8 hodin, návrat do 12 hodin. S sebou pláštěnku, pití, svačinu, kapesné. Sportovní oblečení a obuv, při velmi nepříznivém počasí bude náhradní program ve ško…
V pondělí 1. června 2015 se bude konat výlet do Kowar, kde navštívíme společnou výstavu výtvarných prací naší a kowarské školy a dále i Muzeum miniatur. Vstupy, pojištění a autobus hradí škola. Odjezd je v 8 hodin od školy, příjezd se plánuje kolem 1…
Dnes dopoledne byla v hale vrchlabského zámku slavnostní vernisáží otevřena výstava výtvarných prací partnerských  ZŠ - Horská a  Kowary. Výstavu zahájili starostové měst obou zúčastněných  škol a pozvali pro příští dva týdny k návštěvě i širokou veř…
Stále ještě probíhá plavecký výcvik 2. a 3. ročníku v běžných pátečních termínech. Náhradní lekce za státní svátek 8. 5. bude 25. 5., tj. v pondělí.…
Očekávaná a předem dlouho a pečlivě připravovaná oslava Svátku matek "vypukla" během včerejšího odpoledne ve školní družině. Kromě maminek nechyběly ani babičky či další rodinní příslušníci, kteří si nechtěli nechat ujít vystoupení dětí. Ty pro ně na…
Každoroční oslava Dne Země 22. 4.  měla letos dvojí podobu - dopoledne se děti ze 3., 4., a 5. ročníku zúčastnily akce pořádané při této příležitosti KRNAPem, odpoledne pak společnými silami i se žáky 1. a 2. ročníku všichni uklízeli školní hřiště, z…
Závěrečné fotografování proběhne ve čtvrtek 7. 5. 2015. Cena společné fotografie je 35 Kč.…
Každoroční oslava svátku všech maminek letos proběhne 12. 5. 2015 od 15 hodin v družině. Nejen maminky, ale i ostatní rodinní příslušníci jsou srdečně zváni na vystoupení a tradiční malé pohoštění - obojí jako vždy pečlivě připravené dětmi.…
Třídní schůzky se budou konat 21. 4. 2015 mezi 15 - 16 hod. jako individuální konzultace.…
Náhradní termín za pátek 3. 4. - velikonoční prázdniny - je už v úterý 31. 3.…
Dnes byly vyhlášeny výsledky průběžně probíhající soutěže ve sběru drobného elektrického odpadu a baterií. Zúčastnilo se jí 14 dětí, které si podle dosaženého pořadí mohly vybrat svoji odměnu. Vítězové: 1. Adélka Kodetová2. Natálka Lukešová…
Základní škola Horská 256 Vrchlabísrdečně zve naZÁPIS DO 1. ROČNÍKU21. ledna 2015 od 13 do 17 hodin Vezměte s sebou rodný list dítěte a občanský průkaz.…
Děti přijaté k základnímu vzdělávání:registrační čísla 01, 02, 03, 04, 06, 07 Povolený odklad povinné školní docházky:žádný Přerušené správní řízení kvůli žádosti o odklad (dodání potvrzení):registrační číslo 05 Nepřijaté děti:žádné&nb…
Pozvánka k zápisu do přátelské školy ke stažení (*.pdf).…
Kdy: středa 3. září 2014S sebou: svačina a pití, pláštěnka, sportovní oblečení a obuv, 8 Kč na autobus Pojedeme společně od Tesly autobusem na Křížovky v 7,45 h, zpátky ke škole půjdeme pěšky, vrátíme se na oběd. Je nutné, aby děti byly ve …
Fotografování prvňáčků se bude konat 17. září v 8:00.…
Úvodní třídní schůzky se budou konat dne 9. září od 15 hodin.…

banner_sbirej_toner_cz

ceskoctedetem

ovocedoskol3

Srdce_placka_3

recyklohrani

proskoly-300x90

Nejnovější aktuality
Schůzka rodičů se koná 18. 9. v 15 hodin.…
Ve středu 5. 9. půjdeme místo dopoledního vyučování na společný pěší výlet na St…
Na školní výlet pojedeme v úterý 26. 6. 2018 do centra řemesel v Ostré u Lysé na…
Z provozních důvodů se termín oslavy Dne matek mění na 12. 6. 2018 v 15 hodin.…
Pro školní rok 2018/2019 byly do ZŠ Horská přijaty děti s těmito registračními č…
26. dubna 2018Indie je velká země, kde žije 1,3 miliardy lidí – to je 1300 x víc…
Na dny 30. 4. a 7. 5. je vyhlášeno ředitelské volno.…
Kontaktní údaje

Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován.
© Všechna práva vyhrazena. · www.zshorskavrchlabi.cz · ŠVP · Ochrana osobních údajů - GDPR · Vytvořila firma IT Partner

logo_footer

deti-new-150

deti-new-150