Poklad kapitána Baltazara aneb Kdo se bojí, nesmí na moře.

02.08.2019

Ve středu 17. dubna 2019 k nám opět zavítali herci Divadélka pro školy z Hradce Králové s loutkohereckým představením o kouzelné mušli, ztraceném pokladu, upovídaném papouškovi a věčně hladovém žraloku.

Celý příběh začíná splněním velkého snu a moderátorská dvojice nejprve rozehrává dialog s diváky o  tom, čím se chtějí stát, až vyrostou. Díky svéráznému opeřenci a kouzelné mušli se jim přání splní a oni vyplují za pokladem, přičemž je zapotřebí nejprve absolvovat lodní a plavecký rychlokurz, samozřejmě opět s účastí diváků. Ovšem moře skýtá mnohá nebezpečí. Když společně překonají bouři a vyzrají na žraloka, loď přepadnou piráti a zlý kapitán Baltazar chce poklad pro sebe. Chytrost a důvtip jsou však silnější a účinnější zbraně, než svaly a bambitka. A větší bohatství než poklad člověku přináší poctivost, přátelství a čisté svědomí. To vše a mnoho dalších pravd se děti dozví z tohoto dobrodružného příběhu, dojde k vysvětlení několika pověr o moři a námořnících a nechybí ani písničky.

Toto představení vtipně a s nadhledem vypráví poučný příběh o rozdílnosti lidských charakterů,je plné komických dialogů a gagů. Žáci jsou vtipně vtaženi do dění, spolupracují s aktéry, zpívají písničky, pomáhají jim.

Výsledek obrázku pro divadélko pro děti hradec králové