Staročeské Velikonoce

Projektový den - Staročeské Velikonoce

Ve středu 22. března se uskuteční pro všechny žáky základní školy projektový den - Staročeské Velikonoce.

Žáci získají podrobnější informace o tomto svátku jara, zjistí že se velikonoční zvyky a tradice lišily vesnici od vesnice a dřív probíhaly během velikonočního období, které trvalo šest neděl. Jejich úkolem bylo zbavit se všeho starého, očistit domácnost i tělo od chorob, připravit se na znovuzrození přírody.

Ve velikonočním velmi názorném a interaktivním pásmu se děti naučí něco o původu křesťanských Velikonoc, získají přehled o velikonočních zvycích a tradicích. Seznámí se s tradičním jídlem a zjistí, co dělali naši předci v jednotlivých dnech Pašijového týdne. Účinkující v dobových kostýmech jim vysvětlí velikonoční symboly, naučí děti nové koledy a předvedoui tradiční ukázky výzdoby ze staročeských vesnic. Nebude ani chybět povídání o Velikonocích v cizích zemích.

Po skončení programu si děti vyrobí v rámci tvořivých dílen tradiční výzdobu na velikonoční stůl. Na tuto dílničku si děti přinesou malý květináč -/ horní průměr 10 - 15 cm/ plastový, keramický nejlépe barevný a vyplněný aranžovací hmotou nebo hlínou.

Na závěr celého setkání děti vyplní pracovní listy a velikonoční kvíz.

Celý program i tvořivé dílny budou pro děti zdarma.

ᐉ TOP 41 velikonočních obrázků ke stažení zdarma pro rok 2023