K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Souhlasím

logo

deti-new-150

Základní škola a mateřská škola, Vrchlabí, Horská 256
E-mail: info@zshorskavrchlabi.cz Tel.: 499 422 001, 732 874 045

Už to víme!

30.11.2017
 

Dnešní výukový program ve středisku Krtek měl opravdu divný název - Paví vejce. Jak to vejce vypadá jsme byli moc a moc zvědaví...O to překvapivější bylo, když jsme zjistili, že paví vejce vůbec žádné vejce není! Je to......odrůda švestek!!

 

Ještě před tímto "odhalením" jsme ale mnohem více času věnovali jinému ovoci - jablkům. Ta jsme díky p. Bílkovi poznávali doslova všemi smysly. Kromě jiného jsme zjistili, že jablka nejenom nějak vypadají, ale i voní a chutnají. A že obojí má mnoho podob. Prostě už víme, co je degustace. A ještě víme, proč má jablko slupku - pokus v krabicích to jasně ukázal. Názvy původních krkonošských odrůd, které jsme viděli na obrázcích, si asi pamatovat nebudeme, ale víme, že jejich "potomky" si můžeme kdykoliv prohlédnout v klášterní zahradě.

Závěrečné otázky a soutěžní úkol ověřily, že jsme při výkladu dávali dobrý pozor. Škoda, že pak už jsme museli odcházet zpět do školy, abychom stihli oběd.

Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován.
© Všechna práva vyhrazena. · www.zshorskavrchlabi.cz · ŠVP · Ochrana osobních údajů - GDPR · Vytvořila firma IT Partner

patickaGreen

deti-new-150

deti-new-150