Už to víme!

30.11.2017

Dnešní výukový program ve středisku Krtek měl opravdu divný název - Paví vejce. Jak to vejce vypadá jsme byli moc a moc zvědaví...O to překvapivější bylo, když jsme zjistili, že paví vejce vůbec žádné vejce není! Je to......odrůda švestek!!

Ještě před tímto "odhalením" jsme ale mnohem více času věnovali jinému ovoci - jablkům. Ta jsme díky p. Bílkovi poznávali doslova všemi smysly. Kromě jiného jsme zjistili, že jablka nejenom nějak vypadají, ale i voní a chutnají. A že obojí má mnoho podob. Prostě už víme, co je degustace. A ještě víme, proč má jablko slupku - pokus v krabicích to jasně ukázal. Názvy původních krkonošských odrůd, které jsme viděli na obrázcích, si asi pamatovat nebudeme, ale víme, že jejich "potomky" si můžeme kdykoliv prohlédnout v klášterní zahradě.

Závěrečné otázky a soutěžní úkol ověřily, že jsme při výkladu dávali dobrý pozor. Škoda, že pak už jsme museli odcházet zpět do školy, abychom stihli oběd.