K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Souhlasím

logo

deti-new-150

Základní škola a mateřská škola, Vrchlabí, Horská 256
E-mail: info@zshorskavrchlabi.cz Tel.: 499 422 001, 732 874 045

Kronika ZŠ Horská

01.06.2020
Oslavu svátku všech dětí jsme dnes (přesně týden po návratu do školy) nemohli mít takovou, jaká by asi byla bez daných omezení a pravidel, ale my jsme si radost nenechali ničím zkazit a dokonce jsme si i vyrobili dárek....Místo vyučování jsme si pro …
08.02.2020
Čtvrteční karneval nás ani letos nezklamal!Už několik dní předem jsme za pomoci rodičů chystali masky, ať už z půjčovny nebo vlastnoručně vyrobené...Tělocvična byla vyzdobená a tudíž připravená na odpolední rej.Ten vypukl po obědě a kromě předvádění …
30.01.2020
Výpis z vysvědčení za I. pololetí byl dnes dopoledne rozdán a následují jednodenní pololetní prázdniny!Na viděnou v pondělí 3. 2. 2020.…
30.01.2020
Tak by se dala nazvat recitační soutěž, jejíž školní kolo se uskutečnilo jako další část dnešního posledního dne I. pololetí. Přihlásilo se celkem 15 dětí, které byly rozděleny do kategorií podle ročníků. Úroveň přednesu se oproti třídnímu kolu zlepš…
30.01.2020
Takovou větu bylo možné slyšet po dnešní hudební dílně, kdy téměř celých 90 min vyhrazeného času probíhalo v tomto hudebním žánru. Kromě krátkého slovního úvodu o původu country hudby a ještě kratším seznámení s tanečním sdružením Šumaváček v polovin…
20.12.2019
Moc jsme se na dnešek těšili! Bude vánoční oslava!Krátce po osmé hodině jsme začali první soutěží. Prověřila naši paměť, soustředění, rozvahu, trpělivost, ale i rychlost a správné uvažování.Každý hrál sám za sebe a úkol byl zdánlivě jednoduchý - post…
11.12.2019
Velmi příjemná atmosféra panovala na vánočním setkání s rodiči a přáteli školy během úterního podvečera.V úvodu si krátce po 17 hodině vzala slovo paní ředitelka a v družině přivítala všechny přítomné. Sešlo se jich několik desítek a byli to předevší…
05.12.2019
Pilně. Zejména baterie. A tak jsme se dnes dočkali prvního letošního vyhlášení a tím i rozdávání odměn v tomto školním roce.Do sběru se zapojily 2/3 všech dětí a to není málo. Nejpilnější byla Danielka L., těsně za ní Anička K. a třetí její sestra Re…
05.12.2019
Kdo? Přece Mikuláš! Sice jsme ho nezahlédli, ale to bylo nejspíš tím, že se do školy dostal už brzo ráno. Do každé třídy přinesl košík s dobrotami pro všechny děti a prvňákům navíc ještě nové pero, protože se mu nelíbilo, že děti do sešitů píší neoře…
29.11.2019
Zpívání koled během adventu se již stalo tradicí, kterou jsme ani letos neporušili, a tak jsme se před vyučováním sešli na školní chodbě u adventního věnce a po krátkém vysvětelní od paní ředitelky, co to advent vlastně je, jsme si společně zazpívali…
11.11.2019
Netradiční hudební nástroje s sebou dnes do školy přivezl hudebník Zdeněk Hladík. Známe se s ním, byl u nás i v červnu v loňském školním roce. A protože už tenkrát se nám jeho hudba moc líbila a ani jsme si tehdy nestihli všechno ukázat a vyzkoušet, …
02.11.2019
Určit nejpovedenější halloweenskou dýni, to byl tedy oříšek k rozlousknutí! Vzhledem k tomu, že šlo o první ročník této soutěže na naší škole, byl počet 10 vyřezaných a ozdobených dýní velmi dobrý! Někteří soutěžící dokonce zvládli úpravu nejen jedné…
25.10.2019
Máme rádi hudební výchovu a tak jsme se hodně těšili na dnešní klavírní koncert. Moc jsme si neuměli představit, jaké vystoupení nás čeká a taky jsme byli zvědaví, jestli se bude do školy stěhovat opravdovský klavír, protože ve škole takový nemáme.K …
12.09.2019
Příjemné podzimní počasí nás dnes doprovázelo na cestě do klášerní zahrady. Když jsme v 9 hodin dorazili na místo, už na nás čekala 4 stanoviště a jejich "velitelé" - pracovníci KRNAPu. Pan Bílek nás rozdělil do skupin a seznámil s tím, co nás na jed…
04.09.2019
Chladné ráno odstartovalo náš dnešní turistický výlet do okolí  Bozkova, kam jsme se autobusem dostali po asi hodinové jízdě.Vzápětí jsme se vydali na 6 km dlouhou naučnou stezku, která vedla do údolí potoka Vošmendy. Cestou na nás čekaly tři "občers…
02.09.2019
V pohodové atmosféře byl zahájen letošní školní rok 2019/20. Přivítali jsme 6 prvňáčků, kteří se všichni do jednoho do školy moc těšili, a podobná vyjádření byla slyšet dokonce i od starších dětí. Ještě před slavnostním uvítáním byli noví žáci i jej…
20.06.2019
Hned na úvod výborná zpráva - po dvojím odkladu se dnes konečně podařilo uskutečnit oslavu Svátku matek!Na programu bylo hudební, taneční i divadelní představení, pohoštění i dárky.Paní ředitelka všechny přítomné přivítala a s programem seznámila, pa…
14.06.2019
Ano, tolik běžců reprezentovalo naši školu ve včerejších závodech. Hartecká alej je již tradičním závodem, kterého se vždycky rádi zúčastníme.I tentokrát vše probíhalo hladce, dokonce i počasí si dalo říci a vedra posledních dnů zaměnilo za polojasno…
12.06.2019
Hned na úvod musíme začít od konce a sdělit, že názvy exotických hudebních nástrojů si tedy vážně nepamatujeme, ale hudební dílna samotná byla prostě super!Ale popořadě:pan Hladík nás s nástroji nejen seznámil, ale nechal nás skoro na všechny taky za…
04.06.2019
Opravdu jsme nezmokli, ale moc nechybělo! Když lilo jako z konve, padaly kroupy a byla bouřka jsme už všichni seděli v autobuse a z výletu se vraceli. Ale ještě před tím jsme zažili věci!!Do Sklarszke Poreby jsme přes Harrachov dorazili pár minut po …
03.06.2019
Jako součást povinné školní Tv i letos, tak jako každoročně probíhal od března až do konce května plavecký výcvik žáků 2. a 3. ročníku.Na 10 devadesátiminutových lekcí v plaveckém bazénu v Jilemnici, nás vždy po 3. vyučovací hodině a obědě přepravil …
26.05.2019
Pokusy, to ano, ty my máme rádi, ale pokus, kde "výsledkem" bude živý tvor? No to tu ještě nebylo! Moc jsme tomu nevěřili a původně to i vypadalo, že z malinkatých, jako nitka tenkých housenek, se nemůže nic, natož motýl, vylíhnout. Ale už za pár dní…
07.05.2019
Na dnešní návštěvě Městské knihovny nás přivítala p. ředitelka a hned v úvodu nás seznámila s jednotlivými částmi jejich knihovny a s tím, k čemu se využívají. V dětské knihovně jsou knížky rozdělené podle věku čtenáře i podle témat a mají tady i mo…
07.04.2019
Po sněhu ani památky, jarní sluníčko vykukuje každým dnem víc a víc a to je přesně ta doba, kdy je potřeba po zimním období dát přírodu tak trochu do pořádku. Týká se to i školní zahrady a tak jsme nelenili a pustili se do práce. Starší děti už po d…
04.04.2019
Rok se s rokem sešel a my jsme ve škole přivítali tradiční návštěvu...předškoláky z naší MŠ. Už zítra sem někteří přijdou k zápisu a tak je nejvyšší čas, aby se se školním prostředím trošinku seznámili. Na ukázkové hodině v 1. ročníku 12 dětí bedliv…
27.03.2019
Bubenická dílna je naše už dlouhodobě oblíbená výuka hudební výchovy. Dnes se nám ale do ní zase až tak moc nechtělo, protože s Davidem (Andršem) jsme měli "účinkovat" venku, kde bylo poměrně chladno. Po úvodním vzájemném představení na zahradě MŠ j…
16.03.2019
Ve středu 13. 3. dopoledne ožila v Hořejším Vrchlabí jedna z původních lidových tradic - vynášení Morany, k níž jsme se my školáci přidali. Celou akci nachystaly a "režírovaly" děti a paní učitelky z naší MŠ. Průvod dětí i dospělých (i některých rodi…
08.03.2019
V období masopustů a karnevalů nesmí  chybět ani ten každoroční náš! Však se na něj taky náležitě těšíme a připravujeme....Největší práci nám dá výroba masek, trvá to i několik vyučovacích hodin výtvarné a pracovní výchovy, ale nás to baví! Samozřej…
31.01.2019
Poslední lednový den jsme tak jako každý školní rok obdrželi pololetní vysvědčení a za odměnu za půlroční školní snahu vyrazili na dopolední přírodovědný výlet. Zima je v plném proudu a tak jsme se vydali "zkontrolovat" dančí oboru nad místním letišt…
19.11.2018
Už jsme se nemohli dočkat...! Do vánočních svátků sice ještě nějaký ten týden zbývá, ale možná právě proto jsme se dnes tolik těšili na výlet do Dvora Králové nad Labem do továrny na výrobu vánočních ozdob. Byli jsme svědky toho, jak z obyčejné skl…
05.09.2018
Ano, opravdu tolik, a ještě pár stovek metrů navíc zvládli všichni během společného výletu. A nebyla to jen tak ledajaká odpočinková vycházka - nejprve do pořádného kopce - od školy přes Peklo, chatu Ferru až na dětské hřiště ve Strážném. To byla ale…
03.09.2018
Několik málo minut po půl deváté byl zahájen letošní školní rok na naší škole. Jako vždy využila k této příležitosti paní ředitelka malý zlatý zvoneček, když předtím společně se zástupcem MÚ p. Vávrou všechny školáky slavnostně přivítala. Do školy s…
26.04.2018
Jak se to vezme...... V jazyku Sadri, kterým hovoří jeden z mnoha indických kmenů, je slovo voda označení pro hlupáka. Pokud ale máme na mysli slovo voda jako český výraz pro tekutinu, je v jazyce Sadri jeho překladem slovo pání.I s takovými zajímavo…
25.04.2018
Možná i tak znělo kolemjdoucím naše dnešní ranní "bubenické řádění" na školní zahradě....Už třetí rok po sobě k nám totiž dorazil David se svými plastovými sudy a paličkami z tenisových míčků, ale s sebou měl i jiné "hudební nástroje" - staré hrnce č…
16.04.2018
Navštěvuje nás jen několikrát do roka, ale vždy je vítaný! Pokaždé nás něco naučí a také přiveze nějakou zdravou dobrotu. Správně! Je to Bovýsek! I tentokrát se nečekaně objevil, pobyl jenom krátce, ale stihnul nám vysvětlit, z čeho se vyrábí čokolád…
02.04.2018
Protože velikonoční svátky letos připadají na přelom jarních měsíců března a dubna, byla na konci prvně jmenovaného ideální příležitost využít nabídky Krkonošského muzea na výtvarnou velikonoční dílnu v "domečcích". Kluci pletli pomlázky, děvčata zko…
23.03.2018
Týden po skončení jarních prázdnin jsme v malé třídě přivítali návštěvu - jak to ve škole vypadá i chodí si přišli okouknout předškoláci ze sousední MŠ s paní učitelkou Lumendovou. Zatímco druháci byli na právě započatém plaveckém výcviku, předvedli …
20.03.2018
Na zajímavou přednášku jsme se vypravili do "Krtka" za panem Bílkem, který nám už na podzim vyprávěl o jabloních. Tentokrát si pro svoji přednášku vybral zajímavé živočichy - obojživelníky. Představil nám především ty, kteří žijí v Krkonoších a řekl …
01.03.2018
Radujeme se, protože konec února či počátek března je přesně ta doba, kdy se karneval v naší škole každoročně koná a my se nikdy nemůžeme dočkat. A to i přesto, že než dojde na očekávané karnevalové odpoledne, je třeba zvládnout mnoho přípravných pra…
28.02.2018
....a sbíráme! Pravda je, že ve sběru elektroodpadu, baterií a tonerů nám vydatně pomáhají rodiče i další příbuzní a známí a tak i díky nim se čas od času můžeme radovat z velkých, menších i docela drobných odměn za tuto snahu. Tentokrát se nás zapoj…
14.02.2018
Už za dva týdny po školních lyžařských závodech nás čekalo měření sil mnohem významnější - tradiční závod pořádaný obcí Dolní Branná a jejich ZŠ. Ten se ale bohužel pro nepříznivé sněhové podmínky musel přesunout do areálu Vejsplachy ve Vrchlabí. Nev…
13.02.2018
Koncem ledna nastal ten správný čas vyzkoušet, co se změnilo k lepšímu v našich lyžařských dovednostech od chvíle, kdy jsme lyže v letošní sezóně nazuli poprvé. Došlo přímo na měření sil, tedy závod. Konal se ve známém prostředí - na školní zahradě -…
22.12.2017
Moc jsme se na dnešek těšili!Hned ráno nám paní asistentka Iva H. pustila záznam divadelního představení o Ježíškovi, které jsme hráli na loňské vánoční besídce - a ani jsme nedutali, protože bylo moc zajímavé vidět se v roli herců a na loňský rok si…
21.12.2017
Tak jsme se letos dočkali ještě před Vánocemi! Sněhová nadílka posledních dní nám umožnila parádní lyžování za školou. Při tělesné výchově pod vedením p. učitelky Šmídové získáváme více a více lyžařského umění a doufáme, že když budeme poctivě "tréno…
21.12.2017
Při včerejší matematice nás čekalo malé, ale příjemné překvapení....Na návštěvu přijel Bovýsek, to je ten, který nám do školy posílá ovoce, zeleninu a zdravé nápoje. Jsme rádi, že se za námi zastavil - za chviličku nás naučil, jak vypadá papája a kaž…
19.12.2017
Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu, která dnes skončila, nedopadla dobře. Nemá totiž vítěze....Vybrat jen jednu jedinou nejkrásnější ozdobu není možné. Je to nadlidský úkol, nesplnitelný. Tolik nápadů, šikovnosti, použitých materiálů a hlavně práce…
06.12.2017
Klid a pohoda vládly během dnešního podvečera ve školní družině. Popovídat si a vyrábět vánoční dekorace přišlo 10 "statečných", většinou rodičů našich žáků. S chutí se pustili do tvoření všeho druhu - od papírových jmenovek na dárky, přes skleněné s…
05.12.2017
Dnešní mikulášské tvoření dostálo svým slibům....Dozvěděli jsme se něco málo o vánočních tradicích, zkusili jsme si vytvořit živý betlém (byla to docela legrace), vyrobili jsme si z papíru trojici figurek tolik příznačných pro tento podvečer, vybarvo…
04.12.2017
Kromě tří dětí získali odměnu při dnešním vyhlašování výsledků soutěže ve sběru elektra, baterií a tonerů všichni. Protože každý, i když přispěje třeba jen jedním kusem, má na odměnu "nárok". Plyšové i jiné hračky, výtvarné nebo psací potřeby, trička…
30.11.2017
 Dnešní výukový program ve středisku Krtek měl opravdu divný název - Paví vejce. Jak to vejce vypadá jsme byli moc a moc zvědaví...O to překvapivější bylo, když jsme zjistili, že paví vejce vůbec žádné vejce není! Je to......odrůda švestek!!&nbs…
31.10.2017
... a strašidla, příšery, zkrátka Halloween!Halloweenskou party pod vedením p. asistentky Ivy Holasové si sami sobě v rámci výuky Aj uspořádali žáci 3. - 5. ročníku. V přinesených převlecích soutěžili, hráli si a tancovali v duchu tohoto anglosaského…
12.10.2017
Zatímco sportovně založení spolužáci reprezentovali naši školu  v Zámeckém běhu, ostatní děti ve škole také nezahálely a místo nohou zaměstnaly ruce. Jednoduchá práce to podle jejich slov tedy nebyla, ale protože byli dostatečně trpěliví a navzájem s…
12.10.2017
Rychlé nohy a sportovní nálada vládly letošnímu 13. ročníku Běhu zámeckým parkem. Uspořádání závodu měl na starosti Dům dětí a mládeže Pelíšek, který pro kategorie určené rokem narození závodníků připravil jednotnou trať v délce 1 km. Na ni se po hro…

Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován.
© Všechna práva vyhrazena. · www.zshorskavrchlabi.cz · ŠVP · Ochrana osobních údajů - GDPR · Vytvořila firma IT Partner

patickaGreen

deti-new-150

deti-new-150