K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Souhlasím

logo

deti-new-150

Základní škola a mateřská škola, Vrchlabí, Horská 256
E-mail: info@zshorskavrchlabi.cz Tel.: 499 422 001, 732 874 045

Kronika ZŠ Horská

Ve středu 13. 3. dopoledne ožila v Hořejším Vrchlabí jedna z původních lidových tradic - vynášení Morany, k níž jsme se my školáci přidali. Celou akci nachystaly a "režírovaly" děti a paní učitelky z naší MŠ. Průvod dětí i dospělých (i některých rodi…
V období masopustů a karnevalů nesmí  chybět ani ten každoroční náš! Však se na něj taky náležitě těšíme a připravujeme....Největší práci nám dá výroba masek, trvá to i několik vyučovacích hodin výtvarné a pracovní výchovy, ale nás to baví! Samozřej…
Poslední lednový den jsme tak jako každý školní rok obdrželi pololetní vysvědčení a za odměnu za půlroční školní snahu vyrazili na dopolední přírodovědný výlet. Zima je v plném proudu a tak jsme se vydali "zkontrolovat" dančí oboru nad místním letišt…
Už jsme se nemohli dočkat...! Do vánočních svátků sice ještě nějaký ten týden zbývá, ale možná právě proto jsme se dnes tolik těšili na výlet do Dvora Králové nad Labem do továrny na výrobu vánočních ozdob. Byli jsme svědky toho, jak z obyčejné skl…
Ano, opravdu tolik, a ještě pár stovek metrů navíc zvládli všichni během společného výletu. A nebyla to jen tak ledajaká odpočinková vycházka - nejprve do pořádného kopce - od školy přes Peklo, chatu Ferru až na dětské hřiště ve Strážném. To byla ale…
Několik málo minut po půl deváté byl zahájen letošní školní rok na naší škole. Jako vždy využila k této příležitosti paní ředitelka malý zlatý zvoneček, když předtím společně se zástupcem MÚ p. Vávrou všechny školáky slavnostně přivítala. Do školy s…
Jak se to vezme...... V jazyku Sadri, kterým hovoří jeden z mnoha indických kmenů, je slovo voda označení pro hlupáka. Pokud ale máme na mysli slovo voda jako český výraz pro tekutinu, je v jazyce Sadri jeho překladem slovo pání.I s takovými zajímavo…
Možná i tak znělo kolemjdoucím naše dnešní ranní "bubenické řádění" na školní zahradě....Už třetí rok po sobě k nám totiž dorazil David se svými plastovými sudy a paličkami z tenisových míčků, ale s sebou měl i jiné "hudební nástroje" - staré hrnce č…
Navštěvuje nás jen několikrát do roka, ale vždy je vítaný! Pokaždé nás něco naučí a také přiveze nějakou zdravou dobrotu. Správně! Je to Bovýsek! I tentokrát se nečekaně objevil, pobyl jenom krátce, ale stihnul nám vysvětlit, z čeho se vyrábí čokolád…
Protože velikonoční svátky letos připadají na přelom jarních měsíců března a dubna, byla na konci prvně jmenovaného ideální příležitost využít nabídky Krkonošského muzea na výtvarnou velikonoční dílnu v "domečcích". Kluci pletli pomlázky, děvčata zko…
Týden po skončení jarních prázdnin jsme v malé třídě přivítali návštěvu - jak to ve škole vypadá i chodí si přišli okouknout předškoláci ze sousední MŠ s paní učitelkou Lumendovou. Zatímco druháci byli na právě započatém plaveckém výcviku, předvedli …
Na zajímavou přednášku jsme se vypravili do "Krtka" za panem Bílkem, který nám už na podzim vyprávěl o jabloních. Tentokrát si pro svoji přednášku vybral zajímavé živočichy - obojživelníky. Představil nám především ty, kteří žijí v Krkonoších a řekl …
Radujeme se, protože konec února či počátek března je přesně ta doba, kdy se karneval v naší škole každoročně koná a my se nikdy nemůžeme dočkat. A to i přesto, že než dojde na očekávané karnevalové odpoledne, je třeba zvládnout mnoho přípravných pra…
....a sbíráme! Pravda je, že ve sběru elektroodpadu, baterií a tonerů nám vydatně pomáhají rodiče i další příbuzní a známí a tak i díky nim se čas od času můžeme radovat z velkých, menších i docela drobných odměn za tuto snahu. Tentokrát se nás zapoj…
Už za dva týdny po školních lyžařských závodech nás čekalo měření sil mnohem významnější - tradiční závod pořádaný obcí Dolní Branná a jejich ZŠ. Ten se ale bohužel pro nepříznivé sněhové podmínky musel přesunout do areálu Vejsplachy ve Vrchlabí. Nev…
Koncem ledna nastal ten správný čas vyzkoušet, co se změnilo k lepšímu v našich lyžařských dovednostech od chvíle, kdy jsme lyže v letošní sezóně nazuli poprvé. Došlo přímo na měření sil, tedy závod. Konal se ve známém prostředí - na školní zahradě -…
Moc jsme se na dnešek těšili!Hned ráno nám paní asistentka Iva H. pustila záznam divadelního představení o Ježíškovi, které jsme hráli na loňské vánoční besídce - a ani jsme nedutali, protože bylo moc zajímavé vidět se v roli herců a na loňský rok si…
Při včerejší matematice nás čekalo malé, ale příjemné překvapení....Na návštěvu přijel Bovýsek, to je ten, který nám do školy posílá ovoce, zeleninu a zdravé nápoje. Jsme rádi, že se za námi zastavil - za chviličku nás naučil, jak vypadá papája a kaž…
Tak jsme se letos dočkali ještě před Vánocemi! Sněhová nadílka posledních dní nám umožnila parádní lyžování za školou. Při tělesné výchově pod vedením p. učitelky Šmídové získáváme více a více lyžařského umění a doufáme, že když budeme poctivě "tréno…
Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu, která dnes skončila, nedopadla dobře. Nemá totiž vítěze....Vybrat jen jednu jedinou nejkrásnější ozdobu není možné. Je to nadlidský úkol, nesplnitelný. Tolik nápadů, šikovnosti, použitých materiálů a hlavně práce…
Klid a pohoda vládly během dnešního podvečera ve školní družině. Popovídat si a vyrábět vánoční dekorace přišlo 10 "statečných", většinou rodičů našich žáků. S chutí se pustili do tvoření všeho druhu - od papírových jmenovek na dárky, přes skleněné s…
Dnešní mikulášské tvoření dostálo svým slibům....Dozvěděli jsme se něco málo o vánočních tradicích, zkusili jsme si vytvořit živý betlém (byla to docela legrace), vyrobili jsme si z papíru trojici figurek tolik příznačných pro tento podvečer, vybarvo…
Kromě tří dětí získali odměnu při dnešním vyhlašování výsledků soutěže ve sběru elektra, baterií a tonerů všichni. Protože každý, i když přispěje třeba jen jedním kusem, má na odměnu "nárok". Plyšové i jiné hračky, výtvarné nebo psací potřeby, trička…
 Dnešní výukový program ve středisku Krtek měl opravdu divný název - Paví vejce. Jak to vejce vypadá jsme byli moc a moc zvědaví...O to překvapivější bylo, když jsme zjistili, že paví vejce vůbec žádné vejce není! Je to......odrůda švestek!!&nbs…
... a strašidla, příšery, zkrátka Halloween!Halloweenskou party pod vedením p. asistentky Ivy Holasové si sami sobě v rámci výuky Aj uspořádali žáci 3. - 5. ročníku. V přinesených převlecích soutěžili, hráli si a tancovali v duchu tohoto anglosaského…
Rychlé nohy a sportovní nálada vládly letošnímu 13. ročníku Běhu zámeckým parkem. Uspořádání závodu měl na starosti Dům dětí a mládeže Pelíšek, který pro kategorie určené rokem narození závodníků připravil jednotnou trať v délce 1 km. Na ni se po hro…
Zatímco sportovně založení spolužáci reprezentovali naši školu  v Zámeckém běhu, ostatní děti ve škole také nezahálely a místo nohou zaměstnaly ruce. Jednoduchá práce to podle jejich slov tedy nebyla, ale protože byli dostatečně trpěliví a navzájem s…

banner_sbirej_toner_cz

ceskoctedetem

ovocedoskol3

Srdce_placka_3

recyklohrani

proskoly-300x90

Nejnovější aktuality
se koná:                                                                        …
Letošní Bubenická dílna proběhne v rámci vyučování 27.3. 2019 dopoledne. Poplate…
V pátek 15. 3. 2019 začíná první z deseti lekcí výuky plavání pro 2. a 3. ročník…
Ve čtvrtek 31. 1. 2019 bude žákům všech ročníků předán výpis vysvědčení za 1. po…
V letošním kalendářním roce půjdou děti do školy naposledy 21. 12., do školy se …
Prijměte pozvání a přijďte si oddychnout od předvánočního shonu ve čtvrtek 13. 1…
Ano, ještě týden (a jeden den) zbývá do uzávěrky soutěže O NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ …
Kontaktní údaje
  • Základní škola a mateřská škola, Vrchlabí, Horská 256
  • E-mail: info@zshorskavrchlabi.cz
  • Tel.: 499 422 001, 732 874 045
  • IČ: 71005889
  • účet 163 172 990/0600
  • Kontakty

Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován.
© Všechna práva vyhrazena. · www.zshorskavrchlabi.cz · ŠVP · Ochrana osobních údajů - GDPR · Vytvořila firma IT Partner

logo_footer

deti-new-150

deti-new-150