Beseda o dravcích a sovách

02.08.2019

Dne 5.3. naši školu navštívil pan Karel Nejman, který nám přivezl ukázat dravé ptáky a sovy, např. káně lesní, káně rudoocasé, jestřába lesního, krahujce obecného, raroha velkého, orla skalního, poštolku obecnou, výra velkého, puštíka obecného, sovu pálenou a jako bonus loveckého psa – bretaňského ohaře. Během hodinové přednášky jsme měli možnost seznámit se s různými dravci, zblízka si je prohlédnout a některé dokonce pohladit. Zjistili jsme, jaké jsou mezi nimi rozdíly, podle čeho můžeme poznat, který z dravců nám právě krouží nad hlavou. Už také víme, že každý z dravců má svůj specifický způsob lovu a zároveň jsme byli upozorněni na chyby, které my lidé děláme a které mají za následek vážná zranění nebo i uhynutí těchto krásných ptáků. Dozvěděli jsme se také více o biologické ochraně letišť, která je důležitou součástí práce sokolníků. Velkým zážitkem pro všechny byla možnost si dravce pohladit, vzít si je na ruku a vyfotit se s nimi.

Výsledek obrázku pro Karel Nejman - dravciOrel je biologickou ochranou letišťOrel je biologickou ochranou letišť